
iPhone gyártó elektromos autókat tervez a Mitsubishi-val
A Foxconn, amely az Apple iPhone-jainak gyártója, bejelentette, hogy tervei között szerepel elektromos járművek (EV) gyártása a japán Mitsubishi Motors számára. A két vállalat között létrejött elvi megállapodás értelmében a Foxconn egy közös vállalkozása tervez és készít autókat Tajvanon a Mitsubishi számára. Az érintett cégek arra számítanak, hogy az új modell a következő év végére elérhető lesz, ami a Foxconn számára az első nagyobb szerződést jelenti az egyre bővülő és versenyképes elektromos járműiparban.
A japán autógyártók, mint például a Mitsubishi, egyre növekvő versennyel néznek szembe a kínai riválisaik részéről, különösen Délkelet-Ázsiában, Dél-Amerikában és Európában. A Foxconn és a Mitsubishi közleménye szerint az új autókat a Foxtron fogja gyártani, amely a Foxconn és a tajvani Yulon Motor közös vállalkozása. A Foxtron felelős lesz a tervezési és gyártási menedzsment szolgáltatásokért, és a várakozások szerint a modell 2026 második felében megjelenik az ausztrál és új-zélandi piacokon.
Jelenleg a megállapodás egy úgynevezett szándéknyilatkozat, ami nem kötelező érvényű megállapodás a két cég között. Mindkét vállalat jelezte, hogy továbblépnek a végleges megállapodás felé irányuló tárgyalások során. A Foxconn a világ legnagyobb szerződéses elektronikai gyártója, és olyan nagy technológiai cégeket szolgál ki, mint az Apple. A vállalat korábban már jelezte, hogy fontolóra veszi egy részesedés vásárlását a Nissan Motorban a „kooperáció” érdekében, mivel szeretné megszerezni a lábát az autóiparban.
A Mitsubishi Motors a Nissan és a francia Renault közötti szövetségben kisebb partnerként működik. E lépések összefonódnak azzal, hogy Kína autóipara az utóbbi években gyors ütemben terjeszkedett, és a világ második legnagyobb gazdaságaként vezető szerepet tölt be az elektromos járművek piacán. A világ vezető autógyártói nehezen tudják tartani a lépést, mivel olyan nagy kínai szereplők, mint a BYD, folyamatosan új vásárlókat nyernek meg.
A Foxconn bejelentése nem csupán a vállalat számára fontos mérföldkő, hanem a globális autóipar számára is figyelemre méltó, mivel a piacon tapasztalható változások és kihívások egyre élesebbé válnak. A Foxconn, amely az elektronikai iparban szerzett tapasztalatait most az elektromos járművek világába kívánja átültetni, új irányokat nyithat az autógyártásban. Az iparágban tapasztalható növekedés és a versenyhelyzet arra kényszeríti a gyártókat, hogy innovatív megoldásokat keressenek, hogy megőrizzék piaci részesedésüket.
A Foxconn új gigafabrikája, amely 1000 munkahelyet teremt és évente 100 000 járművet fog előállítani, szintén jelentős hatással lesz a helyi gazdaságra. A kormányzat elmondása szerint ez a lépés nemcsak a munkahelyteremtést segíti elő, hanem hozzájárul a fenntartható közlekedés előmozdításához is, amely napjainkban kiemelt fontosságú téma.
Az autóipar jövője egyre inkább az elektromobilitás irányába mutat, és a Foxconn lépései jól tükrözik ezt a trendet. A vállalat célja, hogy ne csupán beszállítója legyen a technológiai óriásoknak, hanem aktívan részt vegyen a járműgyártásban is, amely a jövő közlekedésének alapját képezi. Ahogy a verseny fokozódik és a kereslet növekszik az elektromos járművek iránt, úgy a Foxconn és partnerei számára nyíló lehetőségek is egyre szélesebb körűvé válnak.

